GOJI – vstříc dlouhověkosti
česky - slovensky

ČLENSTVÍ V KLUBU STOLETÝCH

Máte vy nebo někdo z vašeho okolí pozitivní zkušenost s GOJI – nejzdravějším ovocem na Zemi? Pomohlo vám její pravidelné užívání dodat energii, zocelit zdraví, či mělo příznivý vliv na konkrétní zdravotní neduhy? Projevil se u vás, tzv. anti-aging efekt?

Pokud ano, neváhejte se prostřednictvím KLUBU STOLETÝCH zapojit do osvěty Goji. Podělte se o poznatky, které jste pomoci Goji získali. Vyzdvihněte její prospěch v zájmu ostatních a otevřete lidem cestu k pevnějšímu a stabilnímu zdraví. Cestu k dlouhověkosti.

Staňte se inspirací a sdělte ostatním, kolik síly v sobě tento mocný dar přírody má! Vybrané příběhy zveřejníme a odměníme. Zároveň vám přidělíme členství v KLUBU STOLETÝCH. Věříme, že nejen osvětou, ale také podporou seniorů nasměrujeme širokou veřejnost tím správným směrem.

POMOHLA VÁM GOJI?
Pošlete nám svůj osobní příběh, fotografii a konkrétní zkušenost.

Za publikovaný příběh věnuje KLUB STOLETÝCH

  • LUXUSNÍ dárkový set HIMALYO PREMIUM COLLECTION

Za publikovaný příběh seniorů, kterým je 90 a více let, věnuje KLUB STOLETÝCH navíc ZDARMA

  • pravidelnou denní dávku HIMALYO GOJI ORIGINAL (po celou dobu uveřejnění příběhu)

FORMULÁŘ potřebný k uveřejnění článku naleznete ZDE.

KONTAKT: klubstoletych@himalyo.cz

PŘÍBĚHY KLUBU STOLETÝCH

JIŘÍ JIŘIČKA90 let

Jiří Jiřička

Pan Jiřička Jiří se vrátil zpět do České republiky po dlouhých letech strávených ve Francii, kde žil se svou rodinou. Stáří chce prožít v místech, kde se narodil a kam sahají jeho kořeny. A protože již potřebuje pomoc druhých, vybral si Domov pro seniory v Šanově, kde mu pomáhají s péčí. S ohledem na jeho vysoký věk a zdravotní stav je za tyto služby rád. Atmosféra i personál domova v Šanově nabízí svým klientům nadstandardní péči v podobě velmi kvalitních služeb. Domov patří mezi špičku v naší republice!

ZKUŠENOSTI S GOJI

Pan Jiřička se inspiroval u své 101leté kolegyně z domova a začal pít džus z Goji teprve nedávno. Ale už teď je s jeho účinky spokojen. V souvislosti s věkem a zdravotním stavem užívá již nějaké léky, ale sám projevil zájem doplňovat vitamíny a vše, co je dobré pro tělo, ještě touto přírodní formou. Denně cvičí, podstupuje rehabilitace, trénuje s chodítkem a užíváním nápoje si doplňuje energii potřebnou k těmto aktivitám.

Každodenní popíjení zdravé štamprličky ho nejen že baví, ale hlavně povzbuzuje! A to jak k fyzickým, tak i k psychickým výkonům. Optimismem nabití senioři jsou motivací pro celý personál v domově ANAVITA. Možná právě proto byl vyhlášen 3. nejlepším Domovem seniorů v zemi

vydáno červen/2017

ADOLF ŠLOSÁREK94 let

Jaroslav Šlosárek

Zájmy: četba, historie, teologie, Bible kralická, psaní vlastních knih (4 vydané – nakladatelství Jupos), dosud nevydaná rozepsaná kniha „Kronika mého života“

Adolf Šlosárek se narodil v malé moravsko-slezské vesničce Kunčičky u Bašky, kde prožil celé své dětství v kruhu šestičlenné rodiny. V mládí byl za války totálně nasazen na nucené práce do Německa, odkud za dramatických okolností utekl zpět do české vlasti. Pracoval jako holič – kadeřník a později vystudoval teologický seminář CASD. Většinu svého života prožil jako duchovní Církve adventistů.

V šedesáti letech nastoupil do starobního důchodu a dlouhou dobu ještě, jako emeritní kazatel, spolupracoval v duchovní činnosti s mladšími kolegy. V šestaosmdesáti letech se, jako vdovec, přestěhoval do pečovatelského domu pro seniory „Efata“ ve Zlíně – Malenovicích, kde žije dodnes.

ZKUŠENOSTI S GOJI

Syn Jaroslav a dcera Marta:

Náš taťka před půl rokem oslavil své devadesáté čtvrté narozeniny, což je úctyhodný věk. Závidění hodné na něm bylo i to, že se ho dožil v relativně dobré duševní kondici. Bohužel, před dvěma měsíci se mu v noci při cestě na WC zatočila hlava a upadl… Od té chvíle jsme na něm pozorovali rapidní pokles duševní čilosti, a ztrátu zájmu o dění kolem. Možná to byla slabá mozková mrtvice – lékař konstatoval nástup degenerativních důsledků pokročilého stáří. „Musíte se s tím smířit“, prohlásil závěrem vyšetření, „k lepšímu už to s ním nepůjde…“.

A právě v tomto čase mu vnučka dala darem láhev 100% džusu „HIMALYO“ s návodem k pravidelnému užívání. Popravdě, hleděli jsme na to s určitým despektem, neboť různých, „zaručeně“ doporučeníhodných „lektvarů“ už jsme v minulosti poznali více než dost. Žel, bez očekávaných výsledků. Ale, s prohlášením, jak se říká: „darovanému koňovi na zuby nehleď“, jsme v doporučených dávkách tatínkovi „Himalyo“ začali denně podávat. Čistě přírodní produkt přece nemůže uškodit…

Dnes, po více jak měsíci užívání, s překvapením zíráme na rapidní proměnu taťkova zdravotního stavu. Vrátila se mu chuť na jídlo i duševní pohoda. Pravda, je to příliš krátká doba na nějaké širší vyhodnocení účinků tohoto „elixíru“, ale to, co se v rámci pouhých dvou měsíců s našim taťkou děje, nás naplňuje nadšením, které s vámi tímto sdílíme.

Díky za Himalyo! Konečně máme něco, co evidentně úspěšně pracuje. Škoda, že jsme se k němu nedostali už dříve.

vydáno leden/2017

HELENA JÍROVÁ102 let

Helena Jírová

Zájmy: Jawa 500, automobily, myslivost, sport, lázně

Paní Helena se narodila v roce 1914 v obci Kařez u Rokycan. Zde prožila celé své dětství. Bydlela s rodiči na statku, chodila do místní školy a navštěvovala Sokol. Byla velmi živé dítě. V dospívání vystudovala rodinnou školu v Hořovicích a poté vyšší odbornou školu v Klatovech, kde své vzdělání zdárně ukončila.

Ve 20ti letech se provdala za svého prvního muže a přestěhovala se s ním do nedalekého Zbirohu. V 25ti letech se ji narodil syn Jan. Po rozvodu a okupaci se stala národním správcem v Mýtě u Tachova. Tam poznala svého druhého muže a v roce 1952 se s ním, už jako paní Jírová, přestěhovala do Ouběnic. Zde se jim narodila dcera Eliška.

Pracovala jako účetní v JZD. Zároveň prodávala v místní prodejně a byla také tajemnicí MNV. Žila aktivně po celý svůj život a i přes důchodový věk pracovala až do svých 74 let. Poté ještě dvě sezóny vypomáhala v kuchyni na horské boudě v Krkonoších.

Když bylo paní Heleně 100 let, zemřel jí syn. V tu dobu se přidaly první závažné zdravotní komplikace. Ve stejném období objevila její dcera HIMALYO GOJI ORIGINAL 100% juice. Harmonizující elixír získaný z čerstvých plodů Goji (kustovnice čínské). Rozhodly se pro jeho pravidelné užívání a vyšly tak společně vstříc pevnému zdraví a dlouhověkosti.

ZKUŠENOSTI S GOJI

dcera Eliška:

„S mojí 102letou maminkou užíváme HIMALYO GOJI ORIGINAL 100% juice již druhým rokem. Společně se těšíme na každé další ráno, kdy začínáme den "panákem" sirupu. Nevím sice, jak velký podíl na maminčině vitalitě sirup má, ale s jistotou vím, že je maminka v pohodě, těší se dobré kondici a je spokojená. Vše samozřejmě přiměřeně věku.

Mám velkou radost, když na kontrole u lékaře sklízí často obdiv zdravotníků, ať už se to týká maminčiny vizáže nebo celkového stavu. Stáří přináší samozřejmě i "neblahé dny", ale snášíme je s dobrými pocity. Věříme, že vše i díky blahodárnému džusu z Goji.“

vydáno listopad/2016

Miroslav Dvořák92 let

Miroslav Dvořák

Zájmy: zahrádka, výlety, houbaření, rybaření, šití oděvů

Pan Miroslav Dvořák se narodil v roce 1924 v Nadějkově u Jistebnice jako nejstarší ze tří dětí. Jeho rodina žila v domku na návsi, kde otec, válečný invalida z první světové, v jedné ze tří malých, tmavých místností provozoval živnost – trafiku a krejčovství. V chudé rodině byly děti vedeny ke spořivosti a pracovitosti; pan Miroslav vzpomíná, jak se nesměly vrátit z venku bez nějakého „úlovku“ (dřevo, šišky, ovoce, houby…). Pracovitost mu zůstala po celý život, a dodnes, kdy už druhým rokem žije u své dcery a sil nemá nazbyt, neustále si vyhledává užitečné činnosti, aby byl v domácnosti co platný. A je ☺.

Po svém otci „zdědil“ řemeslo krejčovské. Ve svých čtrnácti letech odešel do učení do Prahy, prožil tam válečné období a později si tam našel práci a také dámskou krejčovou Marii. Vzali se v roce 1952 a vrátili se do Nadějkova, kde založili rodinu.

Po různých krátkých pracovních epizodách dostal pan Miroslav místo v táborském oděvním závodu Otavan, kde pracoval převážně jako střihač až do důchodového věku. Do Tábora se také v roce 1961 s manželkou a dvěma malými dcerami přestěhoval a žije zde dosud, bohužel od roku 1994 už jako vdovec. Radost ale hledá v práci a rodinném životě, těší se ze svých tří vnoučat a tří pravnoučat. Jihne, když mu ta nejmladší, dvouletá, říká „pididečku“.

Na svůj věk vede pan Miroslav docela aktivní život: Pravidelně každé dva týdny tráví čas s „kluky“ z Otavanu (svými někdejšími kolegy), a coby nejstarší a vážený člen s nimi podniká výlety s cílem oběda v některé z restaurací v širokém okolí Tábora. S vnukem hudebníkem občas vyrazí na rockový koncert a také během let spolu sehráli bezpočet šachových partií s vyrovnaným skóre (asi 1 000 : 1 000 ☺). Ač pan Miroslav trpí mnohými chronickými zdravotními problémy, dokáže udělat kus práce na své zahradě a neodpustí si ani svou další vášeň – houbaření. Dokonce ještě občas ušije nějaký „kousek“ hodný jeho věhlasu krejčovského mistra. Jenom rybaření, svého celoživotního koníčka, se už před lety vzdal.

ZKUŠENOSTI S GOJI

Pan Miroslav by se rád těšil z plnohodnotného života ještě hodně dlouho, a tak se snaží pečovat o své zdraví a nespoléhat jen na pilulky od lékaře. Mezi svoje „favority“ na podporu vitality zařadil i plody kustovnice čínské, nicméně sirup z nich mu vyhovuje lépe. Uvědomuje si, že svých chronických potíží se už nezbaví, ale vzhledem k vynikajícím účinkům kustovnice může podpořit svou vitalitu a prodloužit aktivní stáří. Dvaadevadesát přece není žádný věk!

vydáno listopad/2016

Tiong Qing Hui106 let

Tiong Qing Hui

Pan Hui se narodil 16. dubna 1910. Svá studia na střední škole zakončil v roce 1928. Jeho vášní, koníčkem a prací se stalo opravování kol, proto se rozhodl založit obchod s prodejem kol a to hned poté, co se ožení. Hui se oženil ve věku 18. let s dívkou, kterou znal od základní školy. Její věk byl stejný jako jeho. Mají spolu dohromady 7 dětí, 4 dcery a 3 syny.

V obchodu s koly pracoval každý den, a v roce 1975 předal svůj obchod jeho synovi.

V roce 1990 začal s konzumací Goji plodů. K rozhodnutí dospěl poté, co se vrátil zpátky do Číny. Viděl může, který byl v 80ti letech schopný běhat každý den v ranních hodinách. Stařec pověděl Tiongovi tajemství k udržení zdravého těla. To tkví v užívání plodů Goji každý den. Stařec dále zmiňuje, že plody obsahují vlákninu, proteiny a malý obsah tuku.

Tiong trpěl nespavostí po úmrtí jeho ženy. Cítil se unavený již od rána. Po pouhých 10ti dnech konzumování plodů, mohl opět klidně spát. Byl energický a začal lehce běhat každý den. Poté byl schopen dělat domácí práce, sekat trávu apod.

张清辉出生于1910年4月16号
1928那年,清辉的中学生涯终于结束了
他的爱好是修脚踏车,对读书没有兴趣的他决定开个脚踏车店来赚钱
在18岁那年,他决定和青梅竹马的女朋友步入礼堂
他有7个孩子,4个女孩和3个男孩
他每天都到脚踏车店里做工
1975年,清辉决定把他的老店传给其中一个孩子
1990年开始,清辉开始了吃枸杞的习惯
自从去了一趟中国后,他便养成吃枸杞的习惯
在中国游玩时,他看见一个80岁的男人一大清早便在跑步。
他即可跟那位男人请教,对方说: ‘每天坚持食用枸杞就是我保持身体健康的秘密。’
枸杞里含有高纤维,蛋白质和低脂肪
清辉的妻子过世后,深受打击的他一直都被失眠困扰着。
每天早上都莫名其妙的感觉到很累
十天内,他规律的食用枸杞,他远离了失眠的困扰
清辉不止夜里不失眠了,每天早上起来都觉得很有活力,还培养了每天早上慢跑的习惯
他也开始有能力做一些简单的事物比如:拔草,种菜和等等

ZKUŠENOSTI S GOJI

„Goji můžete koupit v každé lékárně. Zaměstnanec lékárny mi jednou řekl, že Goji lze konzumovat pomocí mnoha způsobů. Například jako jídlo, pití, přidaná surovina, apod. Goji je vhodná pro děti, dospělé i pro starší lidi. Věřím, že Goji opravdu pomáhá zlepšit Váš imunitní systém. Goji obsahuje až 20 vitamínů a minerálů!“

每个中药店都可以购买得到枸杞。
中药店的工作人员告诉清辉,食用枸杞的方法有许多,可以选择煮药材汤,当饮料喝,当零食那样吃也可以,和等等。
枸杞适合食用的对象有小孩,大人和老人家。
清辉深深的相信枸杞帮助他身体增加免疫力
枸杞是一个含有高蛋白质的零食,也包含20种维他命和矿物。

vydáno listopad/2016

OTILIE WEIDHAASOVÁ101 let

Otilie Weidhaasová

Zájmy: hudba, křížovky, četba, cvičení

Optimistická, věčně usměvavá a přátelská, tvrdí o ni její nejbližší… Paní Otilie Wiedhaasová se narodila ve Vídni v roce 2015. Zde na univerzitě také úspěšně složila doktorát z filozofie. Možná právě proto je její životní postoj tak optimistický. Skvěle ovládala čtyři jazyky (francouzský, německý, anglický, český). Po příchodu Adolfa Hitlera uprchla do Anglie, kde potkala svého budoucího muže, původem z Aše. Po válce se vrátili jako tříčlenná rodina do Československa a zde už paní Otilie zapustila své kořeny napořád. Přežila svého muže, sourozence, své přátele. Jak s oblibou říká, zůstal mi už pouze můj „holčičí gang“ - dcera, vnučka a pravnučka. Její vášní je hudba. Původně studovala klavír, ale z tohoto oboru odešla. Miluje Mozarta a jeho Turecký pochod. Ráda se „parádí“ nebo luští křížovky. Jejím koníčkem se stala v poslední době i rehabilitace, kterou absolvuje každý den. Denně se snaží ujít tolik kroků, kolik jí je let. O životních zkušenostech a trampotách paní Otilie byl napsán nejeden článek.

ZKUŠENOSTI S GOJI

Paní Wiedhaasová užívá džus z kustovnice oproti ostatním relativně krátce. Nápoj jí podávají pečovatelky domova 1-2 x denně teprve několik týdnů, ale už nyní tvrdí, že se po něm cítí o poznání lépe! Chutná ji a při podávání denní dávky vždy s humorem říká:

„Ženský, dejte mi moji „štamprdličku zdraví“, popíchneme životní elán a energii. Chci být zdravá! Věřím, že díky kustovnici tu budu alespoň do 110! A jestli ano, možná mě pak budete muset odstřelit.“ Dodává s věčným úsměvem.

vydáno listopad/2016

Kong Xiang Lian104 let

Kong Xiang Lian

Paní Lian se narodila 2. března 1912. Studia na střední škole dokončila v roce 1930. Jejím koníčkem jsou květiny, jejich sázení a aranžování. Zná mnoho druhů květin i způsoby, jak je sázet. Díky jejím zkušenostem v této oblasti, ji ještě dnes volá mnoho lidí o rady a tipy k rostlinkám.

Vdala se ve věku 18ti let. Její muž je o dva roky starší než ona. Poznali se, když spolu pracovali v továrně se dřevem. V té době Kong pracovala jako sekretářka v továrně.

V důchodu pracovala jako dobrovolnice ve floristickém obchodě. Občas se stávalo, že měla bolesti břicha a ty ji znemožnili do práce odejít. Její nadřízený ji tehdy doporučil Goji. Vysvětlil ji přínos Goji a zároveň jí přinesl sáček o hmotnosti 500g s plody.

Konzumaci začala v 60ti letech. Po jednom měsíci pojídání Goji, se její problémy s bolestmi vytratily.

Hned poté začala Goji doporučovat svým známým a přátelům i ona.

江香莲出生于1912年3月2号
1930年,香莲完成了她的中学生涯。
她的爱好是种花
她最喜爱的是太阳花,象征着开心和忠诚
她家后面有个小花园
她每天都几乎花三小时打理花园
她对花有很深的认识,她对花的种类和种植方式非常了解。
大家都称她为花的流动字典。
18岁那年,香莲决定和他20岁的男朋友结婚
她们因为在木厂里打工而相识
那是,香莲的职位是木厂里的秘书
她生了九个孩子,5个男孩,4个女孩
退休后,她自愿到附近的花店帮忙打理
偶尔,她会因为肚子胀风而无法到花店里帮忙
花店里的老板娘得知香莲的身体情况后,便介绍枸杞给香莲
老板娘把枸杞的好处都说了一遍给香莲听
老板娘也送了她一包500克的枸杞
60岁的她,开始培养起食用枸杞的习惯
她每天照着枸杞包装上的指示食用枸杞
一个月后,香莲终于摆脱肚子胀风的痛苦
香莲愿意食用枸杞的主要原因是价格便宜和营养含量高
她开始把枸杞这好事物分享给亲朋好友们

ZKUŠENOSTI S GOJI

„Jsem velmi šťastná a překvapená jak mocné účinky Goji má. Plody Goji jsou hlavním antioxidantem a pomáhají redukovat váhu. Stejně tak mají dobré účinky na trávení. Goji si dávám každé ráno. Naliju si horkou vodu do skleničky a přidám několik plodů. Velice snadná a efektivní příprava!"

香莲对于枸杞的好处感动很开心也很惊讶。
枸杞是一个高抗氧的食物,可以帮助控制体重和拥有良好的消化
她每天早上起床后都喝一杯枸杞饮料
她把少许的枸杞放进保温壶里并倒入热水至满
之后,把保温壶存放在厨房里一夜便可。
这是一个非常简单的步骤,老人家也可以独自完成

vydáno listopad/2016

Hii Hui Wen, Hii Hui Hui (dvojčata)99 let

Hii Hui Hui

Narozeny byly 20. září 1917. Hui Wen je starší než Hui Hui. Střední školu dokončily v roce 1935. Chodily do stejné třídy. Jejich spolužáci a učitelé je obvykle nemohli rozpoznat. Ale jejich povaha je odlišná. Hui Wen preferuje aktivity prováděné uvnitř obydlí, kdežto Hui Hui miluje venkovní aktivity. Hui Wen ráda vaří a Hui Hui ráda cestuje.

Hui Wen se vdala v 17ti letech, Hui Hui v 19ti letech. Hui Wen pracovala jako švadlena. Nakonec začala učit vařit a péct. Její slogan byl: Chyby nás dělají nejlepší. Zatímco Hui Wen byla švadlena, Hui Hui byla spisovatelka.

Poté co Hui Wen zestárla, začala cestovat kolem světa s jejím manželem. Jednoho dne jí její student přinesl sáček Goji. Přidala pár plodů do kuřecí polévky. Sama byla velice překvapená, jak Goji udělalo polévku mnohem chutnější. A tak začala vařit kuřecí polévku s Goji každý den. Již po 10ti dnech byla vidět redukce její váhy. Také věděla, že Goji pomáhá ke zlepšení zraku.

Hui Hui pracovala velmi často na psacím stroji a začala mít problémy se zrakem. Vyzkoušela mnoho produktů ke zlepšení zraku. Nic nepomáhalo. Hui Wen tak uvařila své sestře polévku s Goji a tu se ona naučila pravidelně konzumovat. Po nějaké době se její zrak zlepšil a i ona nedá dopustit na její zázračné účinky.

她们出生于1917年九月20号
惠纹是惠会的姐姐
1935那年,她们一起完成中学生涯
她们不止读同个中学,也在同一班级就读
同学和老师时常把她们俩认错
虽然她们两个外貌很相似,但是性格上却有很大的差别。惠纹喜欢室内活动,惠会则喜欢户外活动。
惠纹的爱好是烹饪,惠会的爱好则是旅游
惠纹在17岁那年便决定嫁人,惠会则在19岁那年才决定嫁人
惠纹有6个孩子,五个女孩,一个男孩
惠会则有8个孩子,6个男孩,2个女孩
惠纹在一间沙发公司担任裁缝师
在她55岁那年她决定退休,并开了一间烹饪学习室
烹饪学习室的口号是‘尝试再尝试,完美近在眼前’
惠会则是在杂志公司担任写作家
她退休后,便带着她的心爱老公环游世界
某天,学生带了一包枸杞给惠纹并建议她把枸杞加入鸡汤里
惠纹非常惊讶枸杞使鸡汤变得十分香甜
惠纹得知枸杞的营养成分后,她每天给自己煮一小份的鸡汤枸杞
十天后,惠纹的体重少了一公斤
此外,惠纹也得知枸杞可以改善眼力
惠会长期面对电脑工作导致视力变弱
惠会尝试服用多种产品以改善视力但都不成功
惠纹立刻鼓励惠会尝试服用鸡汤加上少许的枸杞
惠会询问医生的建议后,决定尝试服用几个星期
三个星期后,惠会很开心她的视力逐渐恢复

ZKUŠENOSTI S GOJI

„Goji pomáhá redukovat váhu a lepšit zrak. Je antioxidantem a obsahuje beta-karoten, který je důležitý právě pro náš zrak. Také je dobrým receptem na dlouhověkost. Je to skvělé ovoce, které lze jednoduše sehnat. Snažíme se podpořit lidi v konzumaci Goji, především teenagery a dospělé. Prevence je vždy důležitá.“

惠纹和惠会都相信枸杞帮助她们减肥和改善视力
枸杞含有高成分的抗氧胡萝卜素和β-胡萝卜素。β-胡萝卜素可以帮助改善视力。
枸杞拥有抗衰老的功能
一些中年女子从年轻时变开始食用枸杞,至今她们已经50多岁了,脸上看不出岁月留下的痕迹
枸杞是一个天然的食物而且到处都可以买得到
他们鼓励中年人和年轻人开始食用枸杞
防范胜于治疗

vydáno listopad/2016

OSTATNÍ PŘÍBĚHY

Nepil vodu, jen červené víno

https://www.novinky.cz/muzi/394773-nepil-vodu-jen-cervene-vino-dozil-se-107-let.html

Žít single a jíst syrové maso

https://xman.idnes.cz/nejstarsi-clovek-sveta-emma-morano-dui-/xman-styl.aspx?c=A170424_190333_xman-styl_fro

Dočkáme se nejstarší nevěsty? 106letá dáma se zasnoubila s o 40 let mladším 'zajdou'

https://www.super.cz/482681-dockame-se-nejstarsi-nevesty-106leta-dama-se-zasnoubila-s-o-40-let-mladsim-zajdou.html

Zemřela Goebbelsova sekretářka, bylo jí 106 let

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/427865-zemrela-goebbelsova-sekretarka-bylo-ji-106-let.html

Rekordní počet stoletých v Japonsku

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zahranici/pocet-stoletych-lidi-v-japonsku-je-rekordni-proc-tam-ziji-tak-dlouho.html

Nejstarší Olomoučanka

http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/nejstarsi-olomoucanka-ve-ctvrtek-oslavila-106-narozeniny-20161027.html

Nejstarší člověk světa

http://www.denik.cz/ze_sveta/nejstarsi-clovek-sveta-italka-moranova-slavi-117-let-20161129.html

Stoletý salestián z Teplic

http://usti.idnes.cz/stolety-salesian-z-teplic-pater-jan-rob-fcd-/usti-zpravy.aspx?c=A141229_2127142_usti-zpravy_alh

Nejstarší Slovenka Mária Čeremugová z Levoče

https://www.novinky.cz/koktejl/417957-za-dlouhovekost-vdecim-74-letum-bez-muze-tvrdi-107leta-slovenka.html

Dlouhověcí

http://www.zdrava-rodina.cz/zr/10_99/zr10_9.htm

Karel Kašpárek

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/203610/zemrel-nejstarsi-muz-ceska-karel-kasparek-se-dozil-107-let.html

Marie Behenská

http://www.denik.cz/plzensky-kraj/zemrela-marie-behenska-nejstarsi-ceska-20150525-55do.html

Frieda Táborová

http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/sto-osme-narozeniny-oslavila-seniorka-z-buchlovic-20151201.html

Bedřiška Köhlerová

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/390825/stoletych-duchodcu-je-nejmene-za-posledni-roky-nejstarsi-je-bedriska-108.html#521647-0

Prof. František Dvořák

http://www.rozhlas.cz/leonardo/anonce/_zprava/343095

Jaroslav Fanta

http://www.jaroslav-fanta.com/

Jiří Krupička

http://www.rozhlas.cz/vltava/literatura/_zprava/46285

Markéta Kyliánová (Rita Rita)

http://art.ihned.cz/divadlo/c1-55217390-prvorepublikova-tanecnice-rita-rita-slavila-ste-narozeniny-podivejte-se

Vlastimila Češková

http://valassky.denik.cz/zpravy_region/zrejme-nejstarsi-ceska-je-ve-108-letech-sobestacna-stale-rada-cte-20131126.html

Cyklista ve 105 letech trénuje na rekord!

https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/841542-ve-105-letech-se-udrzi-na-kole-a-co-vic-chce-vylepsit-svetovy-rekord.html#hp-artcl

Tajemství stoletých

http://tn.nova.cz/clanek/vedci-odhalili-tajemstvi-stoletych-co-maji-spolecneho.html

Sexy dárek ke 105. narozeninám!

http://prask.nova.cz/clanek/novinky/ve-105-letech-se-ji-splnil-sen-ciperna-babicka-dostala-sexy-narozeninove-prekvapeni.html

Policie zadržela 102 let starou ženu!

http://prask.nova.cz/clanek/novinky/netradicni-prani-tahle-starenka-si-konecne-splnila-svuj-sen-jaky-tomu-byste-neverili.html

Dvojčata oslavila 100. narozeniny

http://tn.nova.cz/clanek/dvojcata-oslavila-100-narozeniny-stravila-spolu-cely-zivot.html

145 let!

http://prask.nova.cz/clanek/novinky/tohle-je-nejstarsi-muz-na-svete-je-mu-145-let-v-zivote-ma-uz-jen-jedno-pro-vetsinu-lidi-nepochopitelne-prani.html

Dožil se 120 let!

http://prask.nova.cz/clanek/novinky/dozil-se-stodvacetin-let-sve-tajemstvi-dlouhovekosti-prozradil-to-byste-snad-ani-nechteli.html

Oslava 117. narozenin

http://prask.nova.cz/clanek/novinky/podivejte-se-jak-nejstarsi-zena-na-svete-oslavila-sve-narozeniny.html

Jak na dlouhověkost?

http://tn.nova.cz/clanek/recept-na-dlouhovekost-tri-vejce-denne-radi-nejstarsi-evropanka.html

Jak žít co nejdéle?

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zajimavosti/jak-zit-co-nejdele-tato-zena-109-nam-to-prozradila.html

frame-scrollup